BaŞlangiçlar İçİn Wok Yemek Kİtabi: Geleneksel Çİn Tarİflerİ (Paperback)

BaŞlangiçlar İçİn Wok Yemek Kİtabi: Geleneksel Çİn Tarİflerİ By Hale Uslu Cover Image
$54.98
Not On Our Shelves - Available to Order

Description


Wok Nedir?


Wok, genellikle iki yan kulp veya daha b y k bir kulp ile tasarlanmış, y ksek kenarlı, yuvarlak tabanlı bir pişirme aleti olarak tanımlanır. Bir wok'un yuvarlak tabanı, ısının bir tencereye g re daha eşit dağılmasını sağlar, bu da yiyeceklerin daha kısa's rede pişirilebileceği anlamına gelir.


Y ksek duvarlar, rneğin tavada kızartma pişirirken olduğu gibi, yiyeceklerin daha kolay fırlatılmasına izin verir; bu, malzemelerin eşit şekilde karıştırılabileceği ve pişirilebileceği anlamına gelir. Bu yemek kitabı size y zlerce farklı in wok yemeğini tek bir yerde getiriyor. Bu kitap, in yemeği yemeyi seven ancak t m in pişirme tekniklerine aşina olmayan herkes i in tasarlanmıştır.


Bu yemek kitabında, otantik in soslarını ve baharatlarını kullanarak geleneksel in yemeklerini pişirmenin bazı basit ve kolay yollarını keşfedeceksiniz. Yemekler, bu mutfağın sunduğu yemek eşitlerine g re kategorilere ayrılmıştır, b ylece pirin , erişte, orba, domuz eti, sığır eti, kuzu eti, k mes hayvanları, deniz r nleri, tofu ve meze tarifleri ile birlikte eşitli k fteler bulacaksınız.


Pop ler in Pişirme Teknikleri Evde kaliteli in yemeği pişirmek i in temel in pişirme tekniklerini ğrenmek ok nemlidir.
  • A. PİŞİRME Wok pişirmek i in nce wok'u nceden ısıtmanız ve yağ eklemeden nce tamamen kurumasını sağlamanız gerekir. Ardından, wok tabanının tamamını kaplayacak şekilde dairesel bir hareketle wok'unuza yağ ekleyebilirsiniz ve bunu yaparken wok'un sadece sıcak olduğundan, sigara i ilmediğinden emin olun. Yapışmaz woklar ok fazla ısıtıldıklarında bozulabilir.
  • B. WOK'TA KIZARTMAK in usul tavada kızartma y ksek ısıda yapılır, bu nedenle evde geleneksel bir ocak varsa, yalnızca wok veya tavanız nceden ısıtıldığında kızartın. Pişirme tavası veya tencere nceden ısıtıldıktan sonra yağı ve diğer malzemeleri ekleyin. Malzemeleri tavaya eklerken oda sıcaklığında olmasına veya soğuk olmamasına dikkat edin. Kanton wok'taki soğuk malzemeler, pişirildikten sonra yiyecekleri soguk hale getirecektir.
  • C. KIZARTMA İ İN YAĞLI KADİFE Bu pişirme tekniği, k mes hayvanlarının veya etin sıcak yağda kısa bir's re hafif kahverengileşinceye kadar ger ek tavada kızartmadan nce kızartılmasını i erir. Sığır eti, domuz eti ve k mes hayvanları i in kullanılan y ntemin aynısını bu kitapta bulacaksınız. Et daha sonra ıkarılır ve daha sonra asıl yemeğe eklenir. En iyi tat i in et, kadife kaplamadan nce marine edilir
Product Details
ISBN: 9781837620449
ISBN-10: 183762044X
Publisher: Hale Uslu
Publication Date: August 1st, 2022
Pages: 328
Language: Turkish